Pielęgnacja stóp

Grzybica stóp to choroba, która dotyka ok. 42 proc. populacji. Czasem ją lekceważymy, bywa, że jej w ogóle nie dostrzegamy. Stopy swędzą, czasem nawet pieką, ale uważamy, że to skutek nadmiernego wysuszenia skóry, złego mydła i nie szukamy pomocy. Może właśnie dlatego grzybica paznokci staje się plagą wśród Polaków. Lekarze twierdzą, że cierpi n...

Grzybica stóp to choroba, która dotyka ok. 42 proc. populacji. Czasem ją lekceważymy, bywa, że jej w ogóle nie dostrzegamy. Stopy swędzą, czasem nawet pieką, ale uważamy, że to skutek nadmiernego wysuszenia skóry, złego mydła i nie szukamy pomocy. Może właśnie dlatego grzybica paznokci staje się plagą wśród Polaków. Lekarze twierdzą, że cierpi na nią 21 proc. mieszkańców naszego kraju. W naszym klimacie głównym źródłem zakażeń są baseny, łaźnie, sauny (drewniane podesty). Ale można się też zarazić, używając cudzych butów, skarpet lub przyborów do pedikiuru. Grzybica rozwija się, gdy płytka paznokcia jest uszkodzona - jeśli się skaleczymy lub zbyt krótko obetniemy paznokcie, grzyby z łatwością się pod nią dostaną. Noszenie ciasnych butów, akrylowe paznokcie i lakiery również osłabiają płytkę i tworzą przez to paznokieć bardziej podatnym na infekcje.

Nadmierna potliwość i nieprzyjemny zapach stóp

Spocone stopy powodują nie tylko dyskomfort, ale mogą również być źródłem problemów zdrowotnych. Zrogowaciała warstwa skóry jest stale nawilżona, co stwarza idealne środowisko dla rozprzestrzeniania się bakterii i grzybów na stopach i paznokciach. Gruczoły potowe znajdują się w całym ciele, w tym w stopach. Łącznie jest ich w organizmie od 2 do 3 milionów. System gruczołów potowych działa jak naturalna termoregulacja i nawilża skórę w oparciu o impulsy z podwzgórza. W czasie upałów ich wydajność może przekroczyć 11 litrów dziennie. Niektóre gruczoły reagują również na inne bodźce - na przykład te zlokalizowane na czole, dłoniach, stopach, czy pod pachami. Są wyzwalane bez jakiejkolwiek zależności od temperatury otoczenia lub napięcia mięśniowego, a jedynie podczas stresu psychicznego.

Więcej

Pielęgnacja stóp Jest 6 produktów.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów